• Alaçatı Ot Festivali Turu
 • Alaçatı Ot Festivali Turu
 • Alaçatı Ot Festivali Turu
 • Alaçatı Ot Festivali Turu
 • Alaçatı Ot Festivali Turu
 • Alaçatı Ot Festivali Turu
 • Alaçatı Ot Festivali Turu
 • Alaçatı Ot Festivali Turu
 • Alaçatı Ot Festivali Turu
 • Alaçatı Ot Festivali Turu
 • Alaçatı Ot Festivali Turu
 • Alaçatı Ot Festivali Turu
 • Alaçatı Ot Festivali Turu
 • Alaçatı Ot Festivali Turu
 • Alaçatı Ot Festivali Turu
 • Alaçatı Ot Festivali Turu
 • Alaçatı Ot Festivali Turu

Alaçatı Ot Festivali Turu

 • 1 Gece / 2 Gün
 • İzmir, Çeşme, Alaçatı, Ot Festivali
 • Bakırköy, Beşiktaş, Kadıköy, Yalova, Bursa, Balıkesir, Manisa
'den itibaren
Alaçatı Ot Festivali Turu Hakkında Genel Bilgiler

5* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama

1. Gün: Cuma Akşam : İstanbul – Yalova – Bursa – Balıkesir – Manisa - Alaçatı

Siz konuklarımızı belirtilen kalkış noktalarından 22.00   İncirli Ömür AVM önü, 22.30   Beşiktaş Yıldız Camii Önü, 23.00   Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü, 23:30  Çayırova Mc.Donalds, 00.30   Yalova Migros Önü , 02.00   Bursa Özdilek Önü alarak zengin Tatil Bahçesi araç içi ikramları eşliğinde Alaçatıya olan yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün: Cumartesi : Alaçatı – Çeşme – Alaçatı

Sabah saatlerinde İzmir üzerinden Çeşme - Alaçatıya varıyoruz Serbest alacağımız Ege Kahvaltısı ardından ilk gezi noktası Çeşme / Alaçatı gezimiz başlıyor. Çeşme, şifalı sıcak suları, olağanüstü kalitede kumun, güneşin ve berraklığın kucaklaştığı şirin bir tatil beldesidir. Egenin havası, insanlarının sıcaklığı, doğal güzellikleriyle bilinen Çeşme gezimize Alaçatı ile başlıyoruz. Arnavut kaldırımlı sokakları, taş evleri, renkli sokakları, yöresel ürünleri ve Rüzgar gülleri ile ilginizi  çekecek  Alaçatıda Ot Festivali alanına hareket ediyoruz. Festival, saat 13.00’de festival korteji yürüyüşüyle başlayacak. Yürüyüşte, yerel giysiler giymiş halk, doğadan topladıkları çeşit çeşit otlarını araçlara yüklemiş kadınlar, Alaçatılı antikacıların dizayn ettiği araçlar, kısaca 7’den 70’e tüm Alaçatılılar ve konuklar yer alacak. Kortej yürüyüşünün ardından, Pazaryeri Meydanında klasik müzik grubu festival konseri verecek. Aynı mekânda konserin ardından tüm Alaçatılılar’a ve konuklarımıza açık festival resepsiyonu verilecek. Akşam ise, amatör gurmeler tarafından hazırlanacak Ege yemekleri, sponsorlar ve jüri üyelerinin beğenisine sunulacak. Festival boyunca bol bol fotoğraf çekebilir ve Yöresel değerlerimizin farkına varabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün: Pazar : Alaçatı – İzmir – Manisa – Balıkesir – Bursa – Yalova – İstanbul

Sabah Kahvaltısı sonrası Alaçatı Festival alanına hareket ediyoruz. Bugün Alaçatı’nın otlarından en çok çeşidi toplayan ve özelliklerini bilenler arasından ilk üç dereceyi alanlar belirlenecek. Ot Aşı Yarışması: Alaçatı’nın otlarıyla yemek kültür ve birikimini en güzel yansıtan üç yemek, ünlü gurmeler tarafından belirlenecek. Birincilere her sene olduğu gibi büyük altın, ikincilere yarım altın, üçüncülere ise, çeyrek altın hediye edilecek. Diğer katılımcılara ise, çeşitli armağanlar verilecek. Ayrıca yarışmaların yapıldığı saatlerde Alaçatı’da faaliyet gösteren restoranlar,  birer ürünlerini sergileyecek.  Alaçatılı üreticiler otlarını ve yemeklerini,  diğer firmalar da kendi içki ve ürünlerini tanıtmak amacıyla standlar açacaklar. Alaçatı’nın nisanda ne kadar büyülü bir mekân olabildiğini görebilmek, ot kokusunun standlardan taşan kekik, fesleğen karanfil kokularına karıştığında nelere kadir olduğunu yaşayabilmek,  reçel, kekik balı, şarap, enginarlı pilav standlarına karışmak, daracık sokaklarda oturan yaşlıların yüzlerinde yılların göç tarihinin öyküsünü okuyabilmek için, baharın ilk günlerinde yapılacak festivale doğa dostu herkes davetli. Sonrasında Dönüş yolumuz üzerinde Egenin İncisi İzmir yol güzergahı üzerinden Manisa – Balıkesir – Bursa Güzergâhıyla İstanbul’a Hareket. Akşam İstanbul’a Tur Başlangıç Noktalarına Varış. Bir sonraki Tatil Bahçesi Tur Programında daha sizlerle buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Çeşme'de 5* Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama.
* 1 Açık büfe sabah kahvaltısı,1 set veya açık büfe akşam yemeği.
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Programda belirtilen tüm çevre gezileri.
* Lüx Otobüslerle Ulaşım
* Zengin Tatil Bahçesi İkramları
* Zorunlu TURSAB seyahat sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* İlk gün sabah kahvaltısı, Tüm öğle yemekleri ve son gün akşam yemeği.
* Program Haricinde Yapılacak Ekstra Harcamalar
* Tüm yemeklerde Alınan İçecekler
* Kişisel harcamalar ve tipler.

Ek Bilgiler

Tavsiyelerimiz
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, dudak koruyucu kremi, yapacağınız alışverişler için küçük bir alışveriş çantası almanızı öneriyoruz.

 

 

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Alaçatı Ot Festivali Turu Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Benzer Turlar

Tatil Rezervasyonu
Otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat sistemi!
En Ucuz Tatil Fırsatları
Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz.
Online Otel Rezervasyonu
Otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen seyahat sistemi olmaktan gurur duyuyoruz.
Tur Seçenekleri
Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra Antalya otelleri, kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.