• 3 Gece Uçaklı GAP Turu
 • 3 Gece Uçaklı GAP Turu
 • 3 Gece Uçaklı GAP Turu
 • 3 Gece Uçaklı GAP Turu
 • 3 Gece Uçaklı GAP Turu
 • 3 Gece Uçaklı GAP Turu
 • 3 Gece Uçaklı GAP Turu
 • 3 Gece Uçaklı GAP Turu
 • 3 Gece Uçaklı GAP Turu
 • 3 Gece Uçaklı GAP Turu

3 Gece Uçaklı GAP Turu

 • 3 Gece 4 Gün
 • Diyarbakır, Hasankeyf, Midyat, Mardin, Urfa, Halfeti, Göbeklitepe
 • Sabiha Gökçen Havalimanı
'den itibaren
3 Gece Uçaklı GAP Turu Hakkında Genel Bilgiler

1. Gün: İstanbul - Diyarbakır - Batman - Hasankeyf - Midyat

Siz Değerli Misafirlerimiz İle 05.00 Sabiha Gökçen Havalimanı iç hatlar gidiş terminali Pegasus Havayolları kontuarında buluşuyoruz. Pegasus Havayollarına ait 07:00 İstanbul / Diyarbakır uçağı ile Diyarbakır uçuşu. Diyarbakır ‘a varış. Panoramik Şehir Turu Yapıyoruz. Unesco Tarafından Koruma Altına Alınan Hevsel Bahçeleri, Sur İçi, Hasanpaşa Garı görüldükten sonra Kahvaltı için serbest zaman veriyoruz. Belirtilen saatte Diyarbakır'dan ayrılıyor ve Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Ilısu Barajı’nın suları altında kalacak olan bu kente gelirken Uzun Hasan’ın oğlu Kör Zeynel Türbesi ve bir dönemler Anadolu’daki en büyük köprü olan, fakat şu anda kalıntılarını görebildiğimiz Taş Köprüyü görüyoruz. (2010 yılında yaşanan toprak kayması neticesinde, tehlike arz ettiğinden dolayı ilgili bakanlık tarafından kaleye çıkış yasaklanmıştır.) Yeni Saray, Mağaralar, Darphane, Zekât Kuyusu, Tılsımlı Kapı, Gözcü Kulesi, Büyük Saray, Ulucami, Zindan ve El-Rızk Camii gezilerimizi yapıyor ve vereceğimiz serbest zaman ardından aracımıza binerek Tur Abdin bölgesinin kalbi olan Süryani cemaatinin en önemli yerleşimlerinden Midyat’ta kısa bir gezi yapıyoruz. Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği Telkâri sanatının en iyi örneklerinden alabilirsiniz. Sizlerin Sıla dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinden olan Midyat Konuk Evi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Midyat’tan ayrılıp çok önemli bir dini merkez olan Deyrul Umur (Mor Gabriel) Manastırına gidiyoruz. Kilise Midyat Resuller, Meryemana, Mor Şamuel gibi ibadethaneleri de içerisinde barındırmakta. Gezimizin ardından Akşam yemeği ve Konaklama Midyat.

2. Gün: Savur – Mardin - Deyr-ul Zafaran Manastırı - Kasımiye Medresesi – Şanlıurfa

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Savur’a hareket ediyoruz. Bu şirin ilçe için“ Mardin’in minyatürü” derler. Süryani ve bölge Araplarının yaşadığı ilçede, Süryanilerin geri dönüş projesi kapsamında tekrar hayata döndürdükleri Kıllıt Köyüne uğruyoruz. Köyde yer alan Mor Yuhanna Kilisesini gezebiliriz. Buradaki gezimizin ardından Dara Harabelerine gidiyoruz. Bölgede antik çağa ait en iyi kalıntı olan Dara Kenti’nde içindeki Su Sarnıçları, Kale Yönetim Merkezi gezilerimizi yaptıktan sonra Mardin’deki gezimize başlıyoruz. Uzun yıllar Süryani cemaatinin patriklik mekânı olan ve şu sıralar Metropolitlik Statüsündeki Deyrul Zafaran Manastırı gezimize başlıyoruz. Burada Sin Mabedi, Mezarlık, Tıp Okulu, Kilise, Vaftizhane ve Teras bölümlerini görüyoruz. Ardından yolumuz üzeri Firdevs Köşkünü görerek Mardin şehir merkezine geçiyor ve bu etkileyici orta çağ kale kentinin sokaklarında yürüyüş yapmaya başlıyoruz. Yürüyüş sırasında Ulu Cami Mahallesi, Abbaralar, Şehidiye Cami, PTT Evi (Şahtana evi), Mardin’in taştan dar sokakları gezileri sırasında kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Sonrasında Artuklu mimarisinin başyapıtlarından Kasımiye Medresesinde duruyoruz ve sınıflar, eyvan, camii, hayat havuzu gibi kısımları geziyoruz. Konaklama Urfa

3. Gün: Şanlıurfa – Balıklıgöl – Hz İbrahim Makamı – Ayn Zeliha Gölü – Gümrükhan – Harran - Göbeklitepe

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası. Gezimize Hz. İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer olarak bilinen Halil-ül Rahman gölü yani Balıklı göl den başlıyoruz. Burada Hz. İbrahim Peygamberin hayatı hakkında yapılan anlatımlar sonrası yürüyerek bu sefer bir başka göl olan Ayn-ı Zeliha gölüne ulaşıyoruz. Çekilen fotoğrafların ardından yürüyerek Hz. İbrahim Peygamberin doğduğu mağarayı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Urfa çarşısında demirciler, bakırcılar, yemeniciler, baharatçılar çarşılarını gezerek poşu, şalvar, isot, salça, biber, bakır gibi yöreye özgü ürünleri alma imkânımız olacak. Çarşı içerisinde “eşkıya” filmine de set olmuş aynı zamanda toprak ağalarının domino oynadıkları yer olan Gümrük Han’a gidiyoruz. Burada içilen sıcak çaylar sonrası ilk olarak Peygamberler Şehri Urfa’ya bağlı ismi “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a gidiyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi(Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri göreceğimiz yerler arasında. Göbeklitepe gezimizi yapıyor ve otele dönüyoruz. Belirtilen saatte toplanıp Yemekli Müzikli Urfa Sıra Gecesine Katılıyoruz. Konaklama Urfa

4. Gün: Urfa - Halfeti – Diyarbakır – İstanbul

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Kelaynaklarıyla ünlü Birecik’e varıyoruz. Burada Kelaynak koruma çiftliğini gördükten sonra Siyah Gül denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye varıyoruz. Daha sonra Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Ardından Diyarbakır Havalimanına gidiyor ve 19.50 uçağı ile dönüyoruz. 

Bir Başka Tatil Bahçesi Turizm Tur Programında Görüşmek Üzere Vedalaşıyoruz..

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

❖ İstanbul -Diyarbakır Çift Yön Ekonomi Sınıf Uçak Bileti
❖ Midyat (1), Şanlıurfa (2) Gece Yarım Pansiyon Konaklama
❖ Havalimanı Karşılama & Havalimanı Uğurlama Transferleri
❖ Tur Programında Belirtilen Bütün Alan Transferleri
❖ Rehberlik Hizmeti
❖ Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası
❖ Halfeti Tekne Turu
❖ Müzikli Urfa Sıra Gecesi
❖ Tatil Bahçesi Turizm Güvencesi
❖ Araç içerisinde Alınacak Soğuk Sıcak İkramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

❖ Öğle Yemekleri
❖ Müze Ören Girişleri

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

3 Gece Uçaklı GAP Turu Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tatil Rezervasyonu
Otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat sistemi!
En Ucuz Tatil Fırsatları
Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz.
Online Otel Rezervasyonu
Otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen seyahat sistemi olmaktan gurur duyuyoruz.
Tur Seçenekleri
Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra Antalya otelleri, kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.