Hemen Arayın
+90 444 2 964

Kapadokya Turu

  • 1 Gece / 2 Gün
  • Ihlara, Derinkuyu, Uçhisar, Ürgüp, Avanos, Hacı Bektaş-i Veli Türbesi
  • Bakırköy Ömür Avm Önü, Beşiktaş Yıldız Camii, Kadıköy Evlendirme Dairesi
'den itibaren

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı
a
Kapadokya Turu Hakkında Genel Bilgiler

Her Hafta Sonu Kesin Kalkışlı

1. Gün: Cuma: İstanbul – İzmit – Düzce – Bolu – Ankara – Aksaray - Nevşehir

Siz Konuklarımızı Belirtilen Kalkış Noktalarından Alarak Zengin Tatil Bahçesi Araç İçi İkramları Eşliğinde Alarak Aksaray’a Olan Yolculuğumuza Başlıyoruz. Yaklaşık 8 Saat Süren Yolculuk Sonrasında Sabah Saatlerinde Aksaray Orhan Ağaçlı Dinlenme Tesislerine Varış.


2. Gün: Cumartesi: Aksaray – Ihlara Vadisi – Kaymaklı Yer Altı Şehri - Üç Güzel Peri Bacaları – Ürgüp – Avanos

Verilen Mola Sonrasında Tesislerden Ayrılarak Tarihi İpek Yolu Üzerinden Kapadokya Bölgesine Hareket Ediyoruz. Selime Kasabasında Verecek Olduğumuz Fotoğraf Molası Sonrasında Yaklaşık 20 Dk Yolculuk Sonrasında Ihlara Vadisine Ulaşıyoruz. Ihlara Vadisine Müze Giriş İşlemleri Sonrasında Girişimizi Gerçekleştirerek Gezimize Başlıyoruz. Ağaçaltı Kilisesi Ve Yılanlı Kilise Gezilerimiz Sonrasında Serbest Zaman. Verilen Serbest Zaman Sonrasında Aracımız İle Ihlaradan Ayrılarak Kaymaklı İlçesine Doğru Yola Çıkıyoruz. Yol Güzergahı Üzerinde Yer Alan Nar Krater Gölüne Uğruyoruz. Sizleri Büyüleyecek Manzarayı Fotoğraf Karelerinize Aldığınız Esnada Yardımcı Rehberimizin Yapacak Olduğu Çay Kahve İkramı Sonrasında Yolculuğumuza Kaymaklıya Doğru Devam Ediyoruz. Bir Yer Altı Şehrinde Olması Gereken Tüm Özellikleri Bünyesinde Barındıran Kaymaklı Yer Altı Şehri Gezimiz Sonrasında Kaymaklıdan Ayrılıyoruz. Kaymaklıdan Yola Çıkarak Peri Bacalarına İsmini Veren Güvercinlik Vadisine Ulaşıyoruz. Güvercinlik Vadisi Gezimizi Takiben Ortahisar Kasabasında Yer Alan Dedeefendi Restaurantda Açık Büfe Öğle Yemeği Molası. (Ekstra 20 TL) Öğle Yemeği Sonrasında Ürgüp Üç Güzeller Peri Bacalarında Fotoğraf Molası… Ürgüp İçinde Panoramik Şehir Turu Yapıp Eski Kaya Mimari İşçilik Örneklerinin Bütünleştiği Kayadan Oyma Rum Evleri Ardından Sinassos Kasabasına Hareket. Sinassos Kasabasına Varış Ve Serbest Zaman. Verilen Kısa Serbest Zaman Sonrasında Aracımız İle Sinasoss Dan Ayrılarak  Turasan Şarap Mahzenlerini Gezip Bize İkram Edilen Şarapların Tadına Bakıyoruz. Alışveriş İmkanı Sonrası Otele Hareket Ediyoruz. Otele Varış Ve Giriş İşlemleri Sonrasında Akşam Yemeği Ve Konaklama Otelimizde... ( Dileyen Misafirlerimiz Ekstra Türk Gecesine Katılabilirler 55 TL)


3. Gün: Pazar: Avanos – Develi Vadi - Hacı Bektaş-i veli – Ankara – İstanbul

Oteldeki Kahvaltının Ardından Eşyalarımız İle Otelden Ayrılarak Develi Vadiye Hareket Ediyoruz. Develi Vadide Verilen Fotoğraf Molası Sonrasında Kızılırmak Deltasındaki Toprağın Avanoslu Ustaların Hünerleriyle Bütünleştiği Çanak – Çömlek Atölyelerini Ziyaret İle Turumuz Başlıyoruz. Daha Sonra Avanos İçinde Panoramik Tur Ardından Onyx Atölyelerine Uğruyoruz. Onyx Atölyelerinden Ayrılarak Bölgenin En Yüksek Noktası Olan Uçhisar Kalesine Çıkıyoruz. Uçhisar Kalesinden Ayrıldıktan Sonra Öğle Yemeği Molası. Öğle Yemeği İçin Verilen Süre Sonrasında Hacı Bektaş’a Hareket. Yaklaşık 45 Dk. Süren Yolculuk Sonrasında Hacı Bektaş’a Varış. Türbe Ziyareti Sonrasında Turumuzun Sonu Ve Geri Dönüş Yolculuğu. Kırıkkale – Ankara – İstanbul Yol Güzergahı Üzerinden İstanbul’a Varış. Siz Konuklarımızı Aldığımız Noktalara Bırakarak Turumuzun Sonu. Bir Başka Tatil Bahçesi Turunda Görüşmek Üzere Vedalaşıyoruz.

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Programda Tüm Belirtilen Çevre Gezileri
* Lüks Otobüslerle Gidiş Dönüş Ulaşım
* Zengin Tatil Bahçesi Araç İçi İkramları
* Tatil Bahçesi Turizm Güvencesi
* Rehberlik Hizmeti
* Zorunlu Tursab Seyahat Sigortası
* 1 Gece Yarım Pansiyon 4* veya 5* Otellerde Konaklama
* 1 Açık Büfe Akşam Yemeği, 1 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
* İlk Gün Sabah Kahvaltısı Ve Son Gün Akşam Yemeği,
* Tüm Öğle Yemekleri,
* Ekstra Eğlence ve Turlar,
* Otelde Yapılacak Ekstra Harcamalar,
* Tüm Yemeklerde Alınacak İçecekler,
* Türk Gecesi Eğlencesi,
* Kişisel Harcamalar ve Tipler.

Ek Bilgiler

Sevgili Misafirlerimiz; Bu bölüm Tatil Bahçesi Turizm Kültür Turları Departmanınca siz konuklarımıza özel olarak 4077 Tüketici Hakları Kanunu Gereğince Hazırlanmıştır. Okumanız Tavsiyemizdir. İyi Turlar Dileriz.
 
TUR ESNASINDA
Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatil Bahçesi sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Tatil Bahçesi’nin sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Tatil Bahçesi Turizm Yolcu ile tedarikçiler arasında aracı konumda olup olası olumsuzluklarda kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 
MÜZEKART HAKKINDA BİLGİLER
Müze kart Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen ve 1 yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyareti sağlayan bir karttır. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ve türüne göre alınan ücret mukabilinde alınabilir.
 
DETAYLAR
Gezi Süresi 2 Gece 3 Gündür 1 Gecesi Yolda Geçmek Kaydıyla Otel Konaklaması 1 Gece 2 Gündür. Rehberimiz Programı Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir. Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı Ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. 0–6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir. Tur içersinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez. Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez. Konaklama Bölgelerinde Ve Otellerinde Yoğunluğa Göre aynı standartlarda olmak kaydı ile Değişiklik Yapılabilir. Tur öncesi ve Tur içinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Tatil Bahçesi Turun Sorumluluğu Yoktur. Tur esnasında iken araç içerisindeki düzeni bozan ve diğer misafirlerimize de rahatsız edici davranışlarda bulunan kişiler araçtan en yakın şehir merkezinde bırakılması şartıyla rehberimiz tarafından indirilme yetkisine sahiptir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatil Bahçesi Tur da saklıdır. Turun iptali durumunda Tatil Bahçesi Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Kanunu süredir tazminat hakkı yoktur. En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.07.10.2014 N/S/H.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHILDIR.
 
TURUN OTELLERİ
4 Yıldızlı Peri Tower Hotel veya 5 yıldız Avnos Suhan Otel de Yarım Pansiyon Konaklama. Tatil Bahçesi Otel ve Yolcu Arasında aracı konumdadır ve kesinlikle herhangi bir olumsuzluk da sorumlu tutulamaz. Konaklayacağımız tesislerin seçiminde, hijyenik koşullar ve şehir merkezine olan uzaklık gözetilmek suretiyle gerektiğinde yıldız kategorileri ön plana alınmaksızın programların içeriğine ya da turun yapısına en uygun olan otellere öncelik verilmektedir. Otelleri kategorize ettiğimiz sıfatlar bir standart  simgesi olmayıp sadece turistik değerlendirmeyi belirler. TATİL BAHÇESİ yoğun turizm sezonu içerisinde konaklanacak otelleri benzer ya da daha üst kategorilerdeki farklı otellerle değiştirme hakkını saklı tutar.
 
TAVSİYELERİMİZ
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı, krem, dudak koruyucu krem, eldiven, mont, şemsiye, hırka, Yapacağınız alışverişler için küçük bir plaj çantası bulundurmanızı rehberlik servisimiz tavsiye etmektedir.
 
BAGAJ HADDİ
Tura katılım sağlayan misafirlerimize her kişi için 1 valiz ve 15 kg. sınırında bagaj kullanım hakkı verilmektedir. Bu uygulama dışında getirilen valizler araç personelimiz tarafından bagaja alınmamaktadır. Valiz içerisinde bulunabilecek yanıcı, patlayıcı ve kanun dışı yabancı madde bulunduran misafirlerimiz saptandığı takdirde personelimiz tarafından en yakın ilçe polis merkezine haber verilmektedir. Bagajlar İstanbul kalkış noktalarımızdan itibaren kilitlenir. Yolculuk esnasında ve tur esnasında iken bagajlar otele varış yapana kadar açılmaz. Lütfen tur esnasında iken personelimizden bagaj açımı ile ilgili talep de bulunmayınız.
 
BÖLGEDEKİ ALIŞVERİŞ NOKTALARIMIZ
* Destiköy Çömlekçilik Avanos
* Sayan Onyx ve Kuyum Atölyeleri Avanos
* Turasan Şarap Fabrikası
* Türk Gecesi Mekânı Harmandalı Restaurant veya Uranus Sarıkaya Restaurantda Gerçekleştirilmektedir.
 
BALON TURU (EKSTRA)
Anatolian Balloons veya Royal Ballloon gün doğmadan 1 saat önce otelimizden hareket ile pilotlardan bilgilendirme alırken hafif bir kahvaltı yapıyor ve sonrasında turumuza başlıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60 – 75 dk sürecek turumuz(tamamı 3 saat olacak) otelimize transferimizle son buluyor.
 
DİNLENME TESİSLERİ VE MOLA SÜRELERİ
* İzmit Mc Donalds Tesisleri Mola Süresi 15 Dk.
* Kaynaşlı Tursan Tesisleri Mola Süresi 30 Dk.
* Aksaray Orhan Ağaçlı Dinlenme Tesisleri Mola Süresi 45 Dk.
* Kırıkkale Alpet Dinlenme Tesisleri Mola Süresi 30 Dk. (Dönüş Güzergahı)
 
Yukarıda Yer alan dinlenme tesisleri ve mola süreleri firmamızca belirlenmiştir. Personelimiz yolculuk esnasında olası bir ihtiyaç halinde artı bir mola verebilme yetkisine sahiptir.
 
OTOBÜSLERİMİZ
Tatil Bahçesi Mümkün olduğunca filosunda yer alan 04 adet otobüsünü kendi turlarında kullanmaktadır. Yoğunluk durumlarında aracı partner ulaşım firmalarından araç temin etmektedir. Otobüslerin tamamı Tatil Bahçesi Turizm Transport departmanınca Denetim altındadır. Otobüsler Turizm ve Kültür Bakanlığınca Ulaştırma Bakanlığı için özel olarak sunulan D2 ve B2 Yurt içi ve yurt dışı yolcu taşıma belgesine sahip olup 2006 model ve üzeridir.

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Kapadokya Turu Hakkındaki görüşleriniz
Tatil Rezervasyonu
Otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat sistemi!
En Ucuz Tatil Fırsatları
Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz.
Online Otel Rezervasyonu
Otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen seyahat sistemi olmaktan gurur duyuyoruz.
Tur Seçenekleri
Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra Antalya otelleri, kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.