2015 Şeb-i Arus Turu
319.00 TL
2015 Şeb-i Arus Turu

Kısa Açıklama : Mevlananın 742. Vuslat Yılı

Gezilecek Yer : Konya – Ürgüp – Göreme – Avanos

Kalkış Noktaları : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü, Beşiktaş Yildiz Cami Önü ,Bakirköy Ömür Plaza Önü

Geceleme / Konaklama : 1 Gece - 2 Gün / 5* Tourist Hotel'de Yarım Pansiyon Konaklama

Tarihler : 11 Aralık

Tur Çıktısı : Tur Programını Yazdır

Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kişi Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
 
Tur Kategorileri
Yakın Oteller

1. Gün: Cuma Akşamı: İstanbul – İzmit – Düzce – Bolu – Ankara – Aksaray - Nevşehir

Siz konuklarımızı belirtilen kalkış noktalarından alarak zengin Tatil Bahçesi araç içi ikramları eşliğinde alarak Kapadokya’ya olan yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 8 saat süren yolculuk sonrasında sabah saatlerinde Aksaray Orhan Ağaçlı Dinlenme Tesislerinde Mola Sonrası Kapadokya’ya Varış.


2. Gün: Cumartesi: Avanos – Paşabağ - Uçhisar Kalesi – Ürgüp - Göreme

Verilen mola sonrasında tesislerden ayrılarak  Kapadokya Bölgesine Olan Yolculuğumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından Kapadokya Bölgesine ulaşarak gezimize Avanos ile başlıyoruz. Avanos gezimizde Kızılırmak, Aşıklar Köprüsü, Onyx Atölyeleri, Çömlek Atölyelerini gezip görebilme şansına sahip oluyoruz. Bu gezilerimizin ardından Paşabağ bölgesine hareket ederek peri bacalarını daha yakından görebilme ve aralarında gezebilme imkanı. Verilen serbest zaman sonrasında peri bacalarına ismini veren güvercinlik vadisine ulaşıyoruz. Güvercinlik vadisinde yer alan bindallı restaurant da açık büfe öğle yemeği molası.(ekstra 17 TL) öğle Yemeği sonrasında Uçhisar kalesine çıkarak bölgeyi panoramik olarak ayaklarımızın altında görebilme imkanı. Uçhisar kalesinden ayrılarak gezimize üç güzel peri bacaları ile devam ediyoruz. Üç güzel peri bacaları, ürgüp şehir merkezi, sinassos kasabası ve develi vadi gezilerimizin ardından otelimize hareket ediyor ve serbest zamanımıza başlıyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde... ( Dileyen misafirlerimiz Ekstra Türk Gecesine katılabilirler 50 TL)


3. Gün: Pazar: Nevşehir - Konya – Mevlana Müzesi – Sema Gösterisi - Ankara – Bolu – İstanbul

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında eşyalarımız ile birlikte otelimizden ayrılarak Konya'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat süren yolculuk sonrasında Konya şehir merkezine varış. Varışımızı takiben ilk olarak 1.Alâeddin Keykubad'ın tamamladığı Alâeddin Tepesi üzerindeki Alâeddin Camii çevresinde otobüsle yapılan panoramik tur sonrası Selimiye Cami, Üçler Türbesi (Üç Erenler Türbesi), 16 dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Hadra), Mevlana, babası ve Sultan Veled'in sandukaları ile birçok ulemanın çini sandukalarının bulunduğu Mevlana Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki Müze Giriş işlemlerimiz sonrasında Mevlevi giysileri, müzik aletleri, el yazması kitaplar, maketler, resimler, halıların ve eski eserlerin bulunduğu Mevlana Müzesi ile Mevlevi Dergâhı gezilerini çarşı içinde verilen serbest zaman sonrasında Hz. Mevlana’nın 738. Vuslat Yıl dönümü Anma Törenleri dâhilindeki Mevlevi Törenlerini izlemek üzere tören alanına gidiyoruz. Semazenlerin ve izleyenlerin kendinden geçtiği bu eşsiz Sema gösterilerini izliyoruz. Sema gösterisi sonrasında aracımız ile birlikte Mevlana'nın can dostu olan ve çok yakın olduğu için Mevlana'yı halktan uzaklaştırdığı düşünüldüğünden dolayı öldürüldüğü ileri sürülen Şems Türbesi ziyaret ediliyor. Türbe yanındaki Sadreddin Kon evi Camisi ile yıldırım düşmesi nedeniyle yarım minareli olan İnce Minareli Cami, İplikçi Cami ve Medresesi'ni panoramik olarak gördükten sonra Serbest alınacak Akşam yemeğimizde Konya Mutfağının Eşsiz lezzetlerinden meşhur Etli ekmeği, Mevlana Pidesi ve Tandırı seçeneklerinden tatma imkânına buluyoruz… Akşam yemeğimizin ardından geri dönüş yolculuğu. Ankara – İstanbul yol güzergahı üzerinden istanbul’a varış. Siz konuklarımızı aldığımız noktalara bırakarak turumuzun sonu. Bir başka Tatil Bahçesi turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz


Ücrete Dahil Hizmetler Extra Hizmetler

* Programda  Belirtilen Çevre Gezileri, Lüks Otobüslerle Ulaşım
* Zengin Tatil Bahçesi Araç içi İkramları ve zorunlu Türsab seyahat sigortası
* Tatil Bahçesi Turizm Güvencesi
* 1 Gece Yarım Pansiyon 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama.
* 1 Akşam Yemeği, 1 Sabah Kahvaltısı
* Profesyonel Tatil Bahçesi Rehberlik Hizmetleri
* Tören Bileti (Cumartesi veya Pazar Günü Gündüz veya Gece Seansı)

 

* Müze ve Ören Yeri Girişleri
* İlk gün sabah kahvaltısı, Tüm Öğle Yemekleri ve son gün akşam yemeği, 
* Ekstra eğlence ve turlar
* Otelde yapılacak ekstralar
* Tüm yemeklerde alınacak içecekler
* Kişisel harcamalar ve tipler

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
11.12.2015319.00 TL359.00 TL 319.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 12 Yaş 319.00 TL
0 - 2 Yaş 209.00 TL
3 - 12 Yaş 319.00 TL
Taksitler »

Tavsiyelerimiz
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, dudak koruyucu kremi, yapacağınız alışverişler için küçük bir plaj çantası.

 

Açıklamalar
* Tatil Bahçesi Bölge’nin Yoğunluğuna Göre Standartlara Bağlı Kalmak Koşulu İle Otelleri Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.
* Otobüste koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Koltuklar rezervasyon sırasına göre otomatik ayarlanmaktadır.
* Tur otobüsleri 40 kişi ile kalkacaktır. Gerekli sayıya ulaşmayan tur tarihleri, uygun başka tarihlere yönlendirilecektir.
* Bu kampanya başka kampanyalarla birleştirilemez
* Tur İçerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez.
* BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
* Turlarımız 4077 Tüketici Kanununa ve Haklarına Uygun Olarak Hazırlanmıştır.
* Sema gösteri müsaitliğine göre tur detayında değişikliklik gösterebilir

 

Bölgedeki Alışveriş Noktalarımız
• Chez Ali Çömlekçilik Avanos
• Sayan Onyx ve Kuyum Atölyeleri Avanos

 

Türk Gecesi
Uçhisar kavak yolu üzeri Harmandalı Restaurant (Limitsiz Yerli İçki Alkollü Alkolsüz, Mezeler, Halk Oyunları, Oryantel, Animasyonlar, Müzik Gösterileri V.b )

 

Balon Turları
Anatolian Balloons veya Royal Ballloon gün doğmadan 1 saat önce otelimizden hareket ile pilotlardan bilgilendirme alırken hafif bir kahvaltı yapıyor ve sonrasında turumuza başlıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60 – 75 dk sürecek turumuz(tamamı 3 saat olacak) otelimize transferimizle son buluyor.

 

Dinlenme Tesisleri ve Mola Yerleri
* İzmit Mc Donalds Tesisleri Mola Süresi 15 Dk.
* Kaynaşlı Türsan Dinlenme Tesisleri Mola Süresi 30 Dk.
* Aksaray Orhan Ağaçlı Dinlenme Tesisleri Mola Süresi 45 Dk.
Yukarıda Yer alan dinlenme tesisleri ve mola süreleri firmamızca belirlenmiştir. Personelimiz yolculuk esnasında olası bir ihtiyaç halinde artı bir mola verebilme yetkisine sahiptir.