2014 Şeb-i Arus Turu
289.00 TL
2014 Şeb-i Arus Turu

Kısa Açıklama : Hoşgörü İklimine Yolculuk, Hz. Mevlana’nın 741. Vuslat Yıl Dönümü Anma Törenleri

Gezilecek Yer : Konya – Ürgüp – Göreme – Avanos – Hacı Bektaş-ı Veli

Kalkış Noktaları : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü, Beşiktaş Yildiz Cami Önü ,Bakirköy Ömür Plaza Önü

Geceleme / Konaklama : 1 Gece 2 Gün / 5* Sühan Otel'de Yarım Pansiyon Konaklama

Tarihler : 05, 12 Aralık

Tur Çıktısı : Tur Programını Yazdır

Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kişi Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
 
Tur Kategorileri
Yakın Oteller

1. Gün: Cuma Akşamı: İstanbul – İzmit – Düzce – Bolu – Ankara – Aksaray - Nevşehir

Siz konuklarımızı 22:00 Bakırköy ömür plaza, 22:30 Beşiktaş Yıldız camii önü, 23:00 Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı, 23:15 Çayırova Mc Donalds Önü, 04:30 Ankara Aşti Otogarından siz konuklarımızı alarak zengin Tatil Bahçesi araç içi ikramları eşliğinde Kapadokya’ya olan yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 7 saat süren yolculuk sonrasında sabah saatlerinde Aksaray Orhan Ağaçlı Dinlenme Tesislerine Varış.


2. Gün: Cumartesi: Nevşehir – Develi Vadisi – Peri Bacaları – Paşabağ – Avanos – Ürgüp – Uçhisar

Verilen Serbest Kahvaltı Molamızın ardından siz konuklarımız ile birlikte Kapadokya bölgesinde yer alan gezimize başlamak üzere Avanos şehir merkezine hareket ediyoruz. Avanos şehir merkezine varışımızın ardından şehir merkezinde tarihi beş yıl savaşlarına ve eski Avanos gençlerinin aşklarına ev sahipliğ yapan Kızılırmak kenarında kısa bir yürüyüş sonrasında alacak olduğumuz temiz hava ve oksijen ile birlikte yol yorgunluğumuzu üzerimizden atarak halk arasında aşk köprüsü diğer bir adıyla aşıklar köprüsü olarak bilinen asma köprüden geçerek eski Avanos dan yeni Avanos’a doğru tarih ve doğa ile iç içe geçmiş Avanos şehir gezimizi gerçekleştiriyoruz. Avanos şehir gezimizin ardından Kızılırmak Deltasındaki Toprağın Avanoslu Ustaların Hünerleriyle Bütünleştiği Çanak – Çömlek Atölyelerini Ziyaret İle Turumuza devam ediyoruz. Çömlek atölyelerinin ardından onyx atölyelerine uğruyoruz. Onyx atölyelerinden ayrılarak yolculuğumuza develi vadiye doğru devam ediyoruz. Deve şeklini andıran peri bacasında verecek olduğumuz fotoğraf molasının ardından siz konuklarımız ile birlikte ürgüp şehir merkezine geçiyoruz. Şehir merkezinde yapacak olduğumuz panoramik şehir turumuzun ardından üç güzel peri bacalarına geçiyoruz. Buradada verilecek olan kısa bir fotoğraf molasının ardından kızıl vadi hayal vadisi ve güvercinlik vadisine ulaşıyoruz. Güvercinlik vadisinde yer alan peri bacalarını fotoğraf karelerinize alırken büyüleneceksiniz. Öğle yemeği için serbest zaman.(15TL) öğle yemeğinin ardından siz konuklarımız ile birlikte uçhisar şehir merkezinde yer alan gezimizin ardından paşabağ’a olan yolculuğumuza başlıyoruz. Paşabağ’a varış ve dileyen konuklarımız peri bacalarının aralarında yürüme şansına sahip olabilirler. Verilen serbest zaman sonrasında siz konuklarımız ile birlikte Kapadokya bölgesinin en yeni ve en lüks otelleri arasında yer alan 5 Yıldızlı Sühan Hotel’e  doğru yolculuğumuza başlıyoruz. 15 dakika süren yolculuğumuz sonrasında otele varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Dileyen misafirlerimiz Ekstra Türk Gecesine katılabilirler 45 TL)


3. Gün: Cumartesi: Avanos – Aksaray - Konya – Mevlana Müzesi – Sema Gösterisi – İstanbul

Sabah otelde alacak olduğumuz açık büfe kahvaltı sonrasında eşyalarımız ile birlikte saat 10.00 gibi otelden ayrılıyoruz. Yaklaşık 2 saat süren yolculuğumuz sonrasında konya şehir merkezine varış ve sonrasında konya şehir turumuzun başlangıcı. Varışımızı takiben ilk olarak 1.Alâeddin Keykubad'ın tamamladığı Alâeddin Tepesi üzerindeki Alâeddin Camii çevresinde otobüsle yapılan panoramik tur sonrası Selimiye Cami, Üçler Türbesi (Üç Erenler Türbesi), 16 dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Hadra), Mevlana, babası ve Sultan Veled'in sandukaları ile birçok ulemanın çini sandukalarının bulunduğu Mevlana Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki Müze Giriş işlemlerimiz sonrasında Mevlevi giysileri, müzik aletleri, el yazması kitaplar, maketler, resimler, halıların ve eski eserlerin bulunduğu Mevlana Müzesi ile Mevlevi Dergâhı gezilerini çarşı içinde verilen serbest zaman sonrasında Mevlana'nın can dostu olan ve çok yakın olduğu için Mevlana'yı halktan uzaklaştırdığı düşünüldüğünden dolayı öldürüldüğü ileri sürülen Şems Türbesi ziyaret ediliyor. Türbe yanındaki Sad reddin Kon evi Camisi ile yıldırım düşmesi nedeniyle yarım minareli olan İnce Minareli Cami, İplikçi Cami ve Medresesi'ni panoramik olarak gördükten sonra şehir merkezinde serbest zaman. Serbest zaman sonrasında siz konuklarımız ile birlikte buluşarak ekstra olarak Konya Mutfağı Lezzetleri için anlaşmalı restoranımıza hareket ediyoruz. Serbest alınacak yemeğimizde Konya Mutfağının Eşsiz lezzetlerinden meşhur Etli ekmeği, Mevlana Pidesi ve Tandırı seçeneklerinden tatma imkânına buluyoruz… akşam yemeği sonrasında 19:30 da başlayacak gösteriler için kültür merkezindeki yerimizi alıyoruz. Hz. Mevlana’nın Vuslat Yıl dönümü Anma Törenleri dâhilindeki Mevlevi Törenlerini izlemek üzere tören alanına gidiyoruz. Semazenlerin ve izleyenlerin kendinden geçtiği bu eşsiz Sema gösterilerini izliyoruz. Sema gösterisi sonrasında aracımız ile birlikte Konya dan ayrılarak İstanbul’a doğru geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah 4 gibi İstanbul’a siz konuklarımızı almış olduğumuz noktalara bırakarak bir başka Tatil Bahçesi Turizm Yolculuğunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Ücrete Dahil Hizmetler Extra Hizmetler

* Programda  Belirtilen Çevre Gezileri, Lüks Otobüslerle Ulaşım
* Zengin Tatil Bahçesi Araç içi İkramları ve zorunlu Türsab seyahat sigortası
* Tatil Bahçesi Turizm Güvencesi
* 1 Gece Yarım Pansiyon 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama.
* 1 Akşam Yemeği, 1 Sabah Kahvaltısı
* Profesyonel Tatil Bahçesi Rehberlik Hizmetleri
* Tören Bileti (Cumartesi veya Pazar Günü Gündüz Seansı

 

* Müze ve Ören Yeri Girişleri
* İlk gün sabah kahvaltısı, Tüm Öğle Yemekleri ve son gün akşam yemeği, 
* Ekstra eğlence ve turlar
* Otelde yapılacak ekstralar
* Tüm yemeklerde alınacak içecekler
* Kişisel harcamalar ve tipler


Taksitli Fiyatlar

Vade Farksız 6 Taksit
Taksitli Fiyatlar

Vade Farksız 3 Taksit
Taksitli Fiyatlar
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk
05.12.2014289.00 TL329.00 TL 289.00 TL-
12.12.2014289.00 TL329.00 TL 289.00 TL-

Tavsiyelerimiz
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, dudak koruyucu kremi, yapacağınız alışverişler için küçük bir plaj çantası.

Turlarımızda Konaklama Yapılacak Oteller
Otel Adı / Bölge Yıldız Konaklama Konsepti
Sühan Otel / Avanos 5 Yıldızlı   Yarım Pansiyon Konaklama

 

Açıklamalar
* Tatil Bahçesi Bölge’nin Yoğunluğuna Göre Standartlara Bağlı Kalmak Koşulu İle Otelleri Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.
* Otobüste koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Koltuklar rezervasyon sırasına göre otomatik ayarlanmaktadır.
* Tur otobüsleri 40 kişi ile kalkacaktır. Gerekli sayıya ulaşmayan tur tarihleri, uygun başka tarihlere yönlendirilecektir.
* Bu kampanya başka kampanyalarla birleştirilemez
* Tur İçerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez.
* BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
* Turlarımız 4077 Tüketici Kanununa ve Haklarına Uygun Olarak Hazırlanmıştır.
* Sema gösteri müsaitliğine göre tur detayında değişikliklik gösterebilir

 

Bölgedeki Alışveriş Noktalarımız
• Destiköy Çömlekçilik Avanos
• Sayan Onyx ve Kuyum Atölyeleri Avanos

 

Türk Gecesi
Uçhisar kavak yolu üzeri Harmandalı Restaurant (Limitsiz Yerli İçki Alkollü Alkolsüz, Mezeler, Halk Oyunları, Oryantel, Animasyonlar, Müzik Gösterileri V.b )

 

Balon Turları
Anatolian Balloons veya Royal Ballloon gün doğmadan 1 saat önce otelimizden hareket ile pilotlardan bilgilendirme alırken hafif bir kahvaltı yapıyor ve sonrasında turumuza başlıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60 – 75 dk sürecek turumuz(tamamı 3 saat olacak) otelimize transferimizle son buluyor.

 

Dinlenme Tesisleri ve Mola Yerleri
• İzmit Mc Donalds Tesisleri Mola Süresi 15 Dk.
• Kaynaşlı Türsan Dinlenme Tesisleri Mola Süresi 30 Dk.
• Aksaray Orhan Ağaçlı Dinlenme Tesisleri Mola Süresi 45 Dk.
Yukarıda Yer alan dinlenme tesisleri ve mola süreleri firmamızca belirlenmiştir. Personelimiz yolculuk esnasında olası bir ihtiyaç halinde artı bir mola verebilme yetkisine sahiptir.